Сливове масло – використання в косметиці
Олія кісточок сливи – один із недооцінених інгредієнтів косметики. 100% натуральний, чудово зволожує та регенерує шкіру, при цьому швидко вбирається та не залишає на ній липкої плівки. Завдяки вмісту безлічі вітамінів – це справжня живильна бомба для нашої шкіри. Однак на цьому її переваги не закінчуються, адже вона також відмінно доглядає волосся і нігті, а крім того має прекрасний запах марципану, ці та інші поради жінкам дивіться нижче. Які властивості має сливове масло і для чого її можна використовувати в повсякденному догляді за нашим тілом?
Сливове масло – що в ньому міститься?
Натуральне сливове масло, що використовується в косметиці, одержують шляхом холодного віджиму насіння домашньої сливи, що зазвичай називається угорською сливою. У неї прекрасний мигдальний аромат, солодкий запах та золотистий колір, який слід захищати від окислення, зберігаючи у темному скляному флаконі. Що робить її таким цінним з погляду догляду? Її висока косметична цінність багато в чому зумовлена високим вмістом таких інгредієнтів, як олеїнова кислота (70%) та лінолева кислота (21%), тобто. незамінні ненасичені жирні кислоти, які вбудовуються в природний ліпідний шар шкіри, підвищуючи її опірність, еластичність та зволоження, що регулюють роботу сальних залоз, а також відповідають за плинність ліпідного бар’єру епідермісу. Завдяки цьому багато активних інгредієнтів можуть проникати глибоко в шкіру. Також містить токофероли (вітамін E), фітостерини, вітамін B та бета-каротин.
Властивості сливового масла
Завдяки вищезгаданим цінним речовинам сливове масло може пишатися своїм позитивним впливом на нашу шкіру, волосся та нігті. Які ефекти дає систематичне використання? Найбільш важливі властивості сливового масла:
- антиоксидантна активність,
- захист та відновлення природного ліпідного шару шкіри,
- підвищення еластичності шкіри,
- прискорення регенеративних процесів епідермісу,
- уповільнюючи процеси старіння шкіри,
- захист шкіри від втрати вологи,
- стимуляція мікроциркуляції,
- сприяє загоєнню дрібних ран і заспокоює роздратування,
- регулюючи роботу сальних залоз,
- відновлення січених кінчиків волосся та захист від подальшого пошкодження.
Використання сливового масла в косметиці
Як уже було сказано, сливове масло в косметиці цінується в першу чергу за цінні компоненти, хорошу поглинання та відсутність зайвої жирності. Цей ефект в основному обумовлений великою кількістю ненасичених жирних кислот, таких як олеїнова кислота, завдяки яким вона глибоко проникає в шкіру, роблячи її м’якою та еластичною, і водночас без неприємної плівки. Як використовувати сливове масло? Її з успіхом можна використовувати як самостійне масло для обличчя, декольте та шиї, а так само як масло для масажу або догляду за тілом. Власницям жирної шкіри слід використовувати в концентрації не більше 30%, наприклад, у поєднанні з гіалуроновою кислотою або іншим кремом, наприклад, як основа для макіяжу або живильної сироватки для догляду.
Олія насіння сливи також містить фітостерини, які добре переносяться шкірою, а також мають пом’якшувальну та протизапальну дію, зміцнюючи ліпідний бар’єр епідермісу та зменшуючи втрату води. Безумовно, примітною особливістю сливової олії є природний аромат, що відмінно замінює як штучні ароматизатори, так і натуральні ефірні олії, які, однак, можуть викликати підвищену чутливість у деяких людей. Забезпечуючи косметику з приємним ароматом без ризику виникнення алергії, це ідеальна базова олія для всіх типів препаратів для чутливої та схильної до алергії шкіри. Навіть невелика кількість олії насіння робить продукт більш поживним та приємним у використанні завдяки марципану та фруктовим ароматам.
Крім косметичних засобів для догляду за тілом, масло насіння сливи також можна знайти в продуктах, які доглядають кінчики волосся і, наприклад, захищають їх від втрати води, і навіть як добавку до губних помадів. Цікавим фактом є те, що сливове масло має стабілізуючу та антиоксидантну дію, продовжуючи термін придатності продукту, зменшуючи при цьому кількість консервантів, необхідних для використання.
Олія кісточок сливи – для кого?
Завдяки тому, що сливове масло чудово зволожує та тонізує шкіру, вона призначена в першу чергу людям із сухою та зрілою шкірою. Підтримує процеси регенерації, захищає від втрати води і, що важливо, має антиоксидантні властивості (в основному за рахунок токоферолів та вітаміну Е). Завдяки тому, що він швидко вбирається та знімає запалення та роздратування, її також можуть використовувати власники жирної шкіри або шкіри, схильної до акне, але в цьому випадку рекомендується використовувати у поєднанні з іншим продуктом. При правильному нанесенні на вологу шкіру масло швидко вбирається, а завдяки сприятливому впливу на роботу сальних залоз підтримує боротьбу з чорними точками і звужує видимість пір.
Сливова олія та закупорка пор
Багато людей з жирною або схильною до акне шкірою напевно задаються питанням, чи не погіршить використання сливового масла стан їхньої шкіри. За п’ятибальною шкалою (тобто здібності косметичного засобу закупорити пори) сливове масло оцінюється 1 або 2, тобто вважається відносно мало. Однак це не означає, що в деяких людей пори не закупорюються. Однак у цій ситуації вам не потрібно відмовлятися від нього повністю, але замість того, щоб використовувати її поодинці, почніть додавати невелику кількість у свій улюблений крем для обличчя. Це додатково має мінімізувати олії, зберігаючи при цьому її сприятливий вплив на шкіру.
Косметичні хитрощі зі сливовим маслом
Як використовувати сливове масло на практиці? Коли справа доходить до найпопулярніших рішень з використанням олії кісточок сливи як частини щоденного догляду, більшість користувачів рекомендують такі хитрощі:
Двофазний зволожуючий крем з вашим улюбленим кремом для обличчя або гіалуроновий гель – просто змішайте кілька крапель олії з гелем або кремом на руці і нанесіть його на обличчя, злегка поплескуючи. Таким чином, за кілька секунд ви можете збагатити формулу даного продукту, включаючи маски для обличчя або ваш улюблений лосьйон для тіла.
Сироватка для догляду за шкірою – чиста олія насіння сливи, що використовується кілька разів на тиждень, ідеально підходить як сильно регенеруюча і зволожуюча сироватка для догляду за обличчям, шиєю та декольте.
Поживне масло для волосся – кілька крапель сливового масла втирати в щойно вимиті кінчики волосся, щоб прискорити їх відновлення. З іншого боку, якщо нашому волоссю потрібно більше зволоження та живлення, його можна розглядати як живильну маску, масажуючи волосся масажними рухами перед тим, як мити його.
Олія для нігтів – сливове масло, яке регулярно втирається в кутикулу навколо нігтів і нігтьову пластину, відновлює пошкодження, а той факт, що воно швидко вбирається, дозволяє використовувати її навіть протягом дня, навіть між повсякденними справами.
Пілінг для губ – мрієте про гладкі, зволожені губи? Догляд за губами – це не тільки використання лосьйонів, але і регулярне видалення сухої шкіри, наприклад, натуральний скраб, приготований з кількох крапель сливового масла та дрібноздрібненого цукру.
Незвичайне використання сливового масла
Домашня олія насіння сливи цінується за її унікальні властивості не лише у косметиці, а й у сфері громадського харчування. У японській та французькій кухні ставляться як до розкішного інгредієнта, що ідеально підходить як елемент маринадів, заправок або соусів. Завдяки своєму унікальному аромату, масло успішно додається до різних видів випічки або солодких десертів, особливо в поєднанні з такими фруктами, як абрикоси, полуниця, яблука або лимони.