Вирощування флоксів – догляд розмноження

0 Comments

Якщо ви затятий садівник і маєте квітники на дачі, то, напевно, знайомі з таким дивом рослинного світу як флокс. Ця багаторічна рослина налічує понад 50 видів. Вирощування флоксів догляд розмноження, а також його різноманітність колірних відтінків, залучають багатьох любителів квітів.

Ці красені надзвичайно пахучі, сьогодні їх виведено вже близько 1500 сортів, за рахунок чого він вважається дуже поширеним у всьому світі. Вони можуть бути високими, до 1800 см і стелиться, висотою до 25 см.

Завдяки такій різноманітності сортів та відтінків, вони можуть прикрашати клумбу вашого саду, від ранньої весни до кінця літа. Хочете більше порад про сад та город, переходьте за цим посиланням.

Вирощування флоксів - догляд розмноження

Присадибна ділянка вашої дачі можуть прикрасити флокси, якщо ви підберете для них безвітряне та світле місце. Можна посадити цю прекрасну рослину і в півтінь, головне, щоб грунт на якій ви збираєтеся його вирощувати був якомога повітрянішим.

Для вирощування флоксів, в землю перед посадкою потрібно внести перегній, суперфосфат і золу, в кислий грунт, бажано додати в неї вапно. Коли потрібно зробити ґрунт легшим, просто додайте до нього річкового піску і перемішайте, пісок економити не потрібно, покладіть його якнайбільше. Для отримання ідеального ґрунту, можна внести в нього гній та торф, тоді вашим флокси буде дуже комфортно.

Для того щоб флокси добре росли на дачі і давали пишний колір, за сезон їх потрібно буде підгодувати, і зробити це потрібно 4 рази:

Наприкінці травня полити водою з додаванням гною чи селітри.

На початку червня полив проводиться тією самою сумішшю, тільки з додаванням суперфосфату.

Перші числа липня потрібно приділити поливу з гноєм.

Наприкінці липня у воду додають фосфорні добрива.

Як розмножують та пересаджують флокси.

Флокс може успішно прожити в одному і тому ж грунті досить довго, звичайно тільки в тому випадку, якщо регулярно схвалювати грунт і підживлювати саму квітку. Однак багато досвідчених садівників рекомендують пересаджувати квітники на дачі кожні 4 роки.

Найкращий час для пересадки флоксів – це початок травня, але й ближче до осені пересадка можлива.

Розмноження флоксів проводиться вегетативним способом – коли рослини відокремлюють живці або листочки. При цьому зберігається його сорт, що не завжди можна зробити при розмноженні насінням. Щоб розділити і розмножити кущ, його обережно викопують із землі й акуратно поділяють з допомогою ножа. Уважно простежте за тим, щоб на кожному відростку було не менше 3-х бруньок, сильне коріння. Це буде гарантією швидкого приживання куща.

Вирощування флоксів - догляд розмноження

Можна розмножити флокси та живцями – це бажано робити у травні чи червні місяці. Для цього беруться молоді пагони з куща і нарізаються на маленькі гілочки по 3-4 листочки на кожній, нижній зріз повинен робитися під кутом. Листочки видаляються, відростки поміщають у зволожений ґрунт і накривають банкою. Поливати рослину потрібно буде кілька разів на день, доки вона повністю не вкорениться.

Вирощування флоксів – це не складний процес, тим більше, що квітка досить добре переносити будь-які хвороби і шкідники рослин. Цей прекрасний чагарник зможе радувати вас своєю красою і пахощами довгі роки. Для цього потрібно тільки помістити його на благодатний ґрунт у добре освітленому місці, тоді він ніколи не хворітиме.

Найстрашніший шкідник флоксу, стеблова нематода, якщо ви виявили ознаки зараження, видаліть чагарник з грядки, щоб він не заразив інші рослини. Успіху у вирощуванні цих чудових квітів.

Поділіться, будь ласка, статтею зі своїми друзями садівниками. Заздалегідь дякую.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *