Завалити не можна здати: як відбувається сесія в університеті
Періоди заліків та іспитів у вузі — найболючіші етапи навчання. Але їх можна подолати простіше, якщо достеменно знати, до чого готуватися. Сьогодні ми розповімо, як проходить сесія в університеті та що від неї чекати.
Що являє собою сесія
Сесія — це період, який відводиться на складання іспитів у коледжах та вишах. Зазвичай вона включає випробування з 4-5 дисциплін і триває протягом 2-3 тижнів. Іспити проходять із проміжком у 3-4 дні. Як добре скласти іспит розповідають у цій статті https://sop.org.ua/?p=1627.
Сесії передує так званий заліковий тиждень. Це період, протягом якого учні здають заліки. Він має такі особливості:
Заліки проводяться з усіх предметів, крім тих, з яких належить скласти іспити.
Заліки бувають простими та диференційованими. По простим викладач ставить «залік» чи «незалік». За диференційованими учні отримують позначки.
Заліки часто проставляють “автоматом”. Якщо студент відвідував усі заняття та здав усі практичні роботи, викладач може виставити йому залік за поточними оцінками.
Якщо студент не здав усіх заліків, його можуть не допустити до сесії. Тому заліковий тиждень – серйозний етап навчання.
Як проходять іспити
Іспит – складніше випробування, ніж залік. Зазвичай він передбачає усну відповідь на квиток, що складається з 2-3 питань. Складання іспиту відбувається наступним чином:
Зайшовши до аудиторії, студент тягне квиток, а викладач фіксує його номер у відомості.
Учень іде готуватися. На підготовку приділяється від 10 до 30 хвилин, залежно від складності дисципліни.
Після цього студент розповідає екзаменаційній комісії свій квиток та дає відповіді на запитання, які задають перевіряльники.
За іспит обов’язково виставляється оцінка. Тут студент не може отримати залік чи незалік.
Скільки буває сесій
Сесії бувають літніми та зимовими. Вони завершують навчальні семестри і після їхнього закінчення у студентів починаються канікули. Відповідно, сесій може бути стільки ж, скільки навчальних семестрів у програмі навчання.
Таким чином, за спеціальностями бакалаврату налічується від 8 сесій. При навчанні на спеціалітеті їх буває не менше 10. У магістратурі їхня кількість становить від 4. У заочників кількість сесій більша, оскільки вони навчаються на 1-1,5 роки довше.
Особливості сесій у заочників
Сесії у студентів заочного відділення мають свої особливості. Вони поділяються на 2 частини:
- настановну;
- екзаменаційну.
Установча – це період підготовки, під час якого студенти відвідують навчальний заклад, проходять основний матеріал та відпрацьовують найскладніші питання. Така сесія триває від 2 до 4 тижнів.
Після неї розпочинається екзаменаційна сесія. Вона виглядає так само, як і у студентів-очників. Учні приїжджають до встановленого часу до навчального закладу та відповідають на квитки.
Особливості сесії на дистанційному навчанні
А сесія у студентів на віддаленні виглядає зовсім інакше. Зазвичай вони не приїжджають до вишу для складання іспитів. Усі випробування проходять онлайн. Вони бувають трьох видів:
Усна відповідь. Для цього способу використовують спеціальні програми, наприклад Zoom. Студент та викладач спілкуються за допомогою камери та мікрофона. Вчитель ставить запитання, учень ними відповідає.
Здача письмової роботи чи проекту. Такі способи складання іспитів часто використовують на гуманітарних напрямах підготовки, а також у сфері IT. Щоб отримати оцінку, студент виконує завдання та відправляє його на перевірку вчителю.
Тестування. Ще один спосіб підсумкової атестації – тестування. Він передбачає вибір відповідей із запропонованих варіантів. Зазвичай на проходження такого іспиту приділяється обмежений час.
Сесія – важливий етап у навчанні. Якщо студент не здає її, його відправляють на перездачу. Якщо ж це не допомагає отримати позначку, учня відраховують. Відвідуйте заняття, вивчайте навчальні матеріали та у вас не виникне проблем зі здаванням сесій!