Оперезуючий герпес

Оперезуючий герпес
0 Comments

Оперезуючий герпес (або оперізувальний лишай-herpes zoster) – гостре вірусне інфекційне захворювання, що часто зустрічається. Його викликає вірус 3 типу герпесу людини, є представником сімейства герпесвірусів, від грец. herpes – повзучий, характеризується швидкою реплікацією та руйнує заражені ним клітини. Після того як людина була інфікована вірусом, вона переміщається відростками нервових клітин (аксонів) до ганглій. Там він довічно зберігається в латентному стані, тобто сплячому. Ця обставина багато в чому визначає хронічний рецидивуючий перебіг інфекції, і при зниженні імунітету вона виявляє свою активність як у висипах, так і у вигляді неврологічних болів.

Сухі плями на шкірі. Червоні, білі, темні, рожеві круглі плями сверблять і лущаться, докладніше у цій статті https://arthro.com.ua/?p=30266.

Дане захворювання характерне для людей старше 50,60 років, раніше так і було, але зараз на прийом приходять люди молодші 20,25 років і навіть діти. У деяких дослідженнях є дані про “омолодження” захворювання. Але виникненню клініки оперізувального герпесу сприяють: знижений імунітет, переохолодження, травми, стреси, токсини, важкі метали, медикаменти, ВІЛ-інфекція і коли вірус має улюблену їжу в організмі людини

Як проявляється вірус?

Так як вірус вражає нервову систему, він викликає моторошний біль, який не знімається жодним анальгетиком. Існує 31 різновид вірусу оперізувального лишаю, є штами вірусу, які викликають висип, а є які не викликають і проявляються болем різної локалізації.

Оперезуючий герпес

Клініка

Клініка вірусу оперізуючого лишаю – це лихоманка, головний біль, висипання на обличчі, грудях, тулубі та кінцівок, біль у суглобах, м’язовий біль, який пекучий і болісний, прискорене серцебиття та інші неспецифічні симптоми, які відводять від постановки правильного діагнозу.

Ускладнення можуть бути дуже серйозними – це тривалий вимотуючий постгерпетичний біль, менінгіт, енцефаліт, парез лицьового нерва, отити, ураження очей

Як же не заразитися чи зробити так, щоб він не виявлявся?

Необхідно дбати про себе та свій імунітет, тільки свій сильний імунітет може з ним впоратися.

Але завжди профілактика краща, ніж лікування.

  1. Почати з харчування, де акцент на цільну їжу: овочі фрукти, насіння, зелень.
  2. Здоровий сон з 21-22 години вечора, тільки в цей час виробляються гормони, які зміцнюють імунітет.
  3. Рух, який необхідний для роботи лімфатичної системи та системи кровообігу, для виведення вірусів та продуктів їх життєдіяльності
  4. Знижувати стреси, особливо повсякденні, хронічні. Під час стресу імунітет сильно знижується завдяки гормонам адреналін та кортизол, а також на стрес організм витрачає вітаміни та мінерали, що ще більше знижує імунну систему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *